Nie zostawiaj psa pod sklepem! : Historia Maksa


Zaledwie kilka dni po wpisie „Nie zostawiaj psa pod sklepem! I kropka.” Napisała do mnie zrozpaczona koleżanka.  Poszła na zakupy do Biedronki, a pod sklepem przywiązała swojego ukochanego psa – Maksa. Gdy wyszła czworonoga pod sklepem nie było…

Maks jest mieszańcem shar peia, został skradziony ponieważ nikt go nie pilnował. Moja koleżanka nigdy nie przypuszczała, że może dojść do czegoś takiego. Myślała nawet że nikt go nie zabierze, ponieważ pies nie przepadał za obcymi i potrafił warknąć. Rzeczywistość okazała się jednak inna.
Pies został skradziony 27 lutego, jego opiekunowie stracili nadzieję że się odnajdzie, ja również miałam wątpliwości czy to się uda. Informacja była zgłoszona do schroniska, lecznic i fundacji.

Jednak los okazał się łaskawy, wczoraj, po ponad dwóch tygodniach Maks się odnalazł. Został odprowadzony do schroniska przez jakiegoś mężczyznę, który twierdził że jego kolega miał psa od jakiś dwóch tygodni, ale poszedł do kryminału i nie może się nim opiekować.

Pies wrócił do domu wychudzony, widać mu kręgosłup i żebra więc prawdopodobnie przez ten czas nie był karmiony. Jest również bardzo zalękniony, boi się głośniejszych dźwięków i się chowa, co może wskazywać na to że był bity.
Moja koleżanka i jej chłopak są zdruzgotani stanem psa, chcą go jak najszybciej doprowadzić do normalnego stanu. Już nigdy nie zostawią żadnego psa pod sklepem, to dla nich nauczka do końca życia.

 Niech to będzie również nauczką dla tych, którzy zostawiają swoich podopiecznych pod sklepem. Uczcie się na cudzych błędach, bo nie każda historia kończy się na tyle dobrze. Ten pies swoje przeszedł ale trafił spowrotem do domu. Jednak ile psów tak naprawdę wraca do siebie? Obawiam się że niewiele.

O autorce

Fauka
Uwielbiam psy, fotografię i grafikę komputerową... i wspominałam że uwielbiam psy? Mogę o nich mówić i pisać godzinami, i robię to tutaj. Jeżeli chcesz mnie odnaleźć to szukaj w parkach, moim znakiem charakterystycznym jest tłusty labrador i kieszenie wypchane śmierdzącymi smakołykami.

5 komentarzy :

 1. Kiedyś słyszałam historię (chyba na fb), jak jakaś dziewczyna opowiadała, jak jakiś żartowniś przewiązał jej psa w inne miejsce. Oczywiście psa przywiązanego pod sklepem i pozostawionego. Znalazła go tuz za rogiem, przy innym słupku. Dziewczyna była wściekła i potraktowała to jak głupi żart jakiegoś "debila". Ja się jednak zastanawiam - czy to nie jest dobrą metodą na nauczenie takich nieodpowiedzialnych właścicieli, że psa pod sklepem się nie zostawia? Chwilka niegroźnego tak naprawdę strachu, a refleksja pozostaje. Można to potraktować jako ostrzeżenie... Co myślicie?

  OdpowiedzUsuń
 2. To straszne co się im przydarzyło, całe szczęście, że udało się go odnaleźć, oby to była dobra nauczka dla każdego kto nadal tak zostawia psa
  Pozdrawiam

  http://zagubionawariatka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. dobrze, że psiak się odnalazł .. udostępniam na FB swoim - ku przestrodze

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie bardzo popularne jest zostawianie pupili pod Biedronką, mam nadzieję,że to się zmieni.

  OdpowiedzUsuń
 5. Notorycznie spotykam się z takimi sytuacjami, pod moim osiedlowym sklepem codziennie oczekuje kilka psów, pomimo tego, że zostały skradzione już dwa yorki i zrozpaczeni właściciele dopiero poszli po rozum do głowy :( ja swojego bym nigdy nie zostawiła i wolę przejść się dwa razy, zostawić psa w domu i iść ze spokojną głową do sklepu. Na szczęście są też sklepy do których można wejść z psiakiem na szybkie zakupy :)

  OdpowiedzUsuń

Template by Clairvo Yance
Copyright © 2012 Zdaniem psa and Blogger Themes .