To tylko zwierzęta.

Niedawno odbyła się premiera polskiego filmu dokumentalnego pt. "To tylko zwierzęta". Po obejrzeniu traileru z niecierpliwością oczekiwałam na możliwość obejrzenia całego filmu, i stało się. Jestem głęboko poruszona jego przesłaniem. Cieszę się, że my również mamy dokument dotyczący traktowania zwierząt przez ludzi, do tej pory opierałam się na zagranicznych produkcjach. Teraz mamy świetną własną produkcję która mam nadzieję, że otworzy oczy i serca jeszcze wielu ludziom. 


"Niezależny film dokumentalny ukazujący różne oblicza relacji między człowiekiem a innymi gatunkami. Kim są zwierzęta i jakie zajmują miejsce we współczesnym społeczeństwie? Dlaczego są zabijane w ilościach, których nie da się zliczyć, dlaczego są więzione i zadaje im się niepotrzebny ból, skoro podobnie jak my chcą żyć, być wolne i unikać cierpienia? W jaki sposób uprzedmiotowienie zwierząt odbija się na relacjach międzyludzkich? Jeżeli odpowiedzią jest, że TO TYLKO ZWIERZĘTA, kim więc jest człowiek?"

Strona internetowa: http://totylkozwierzeta.pl/

O autorce

Fauka
Uwielbiam psy, fotografię i grafikę komputerową... i wspominałam że uwielbiam psy? Mogę o nich mówić i pisać godzinami, i robię to tutaj. Jeżeli chcesz mnie odnaleźć to szukaj w parkach, moim znakiem charakterystycznym jest tłusty labrador i kieszenie wypchane śmierdzącymi smakołykami.

1 komentarz :

Template by Clairvo Yance
Copyright © 2012 Zdaniem psa and Blogger Themes .