Prawko, prawko...

Jutro mam egzamin teoretyczny na prawo jazdy w związku z czym cały dzisiejszy dzień postanowiłam poświęcić na naukę z przerwami na wyprowadzenie psów oczywiście. Uczę się od tygodnia intensywnie, na gadu gadu nikt nie może ze mną normalnie porozmawiać bo odpisuję z dużym opóźnieniem albo wcale. Chciałabym zdać teorię bezbłędnie.

Lary nie potrafi jednak zrozumieć, że moje prawo jazdy leży głównie w jego interesie (bo w końcu dla psa je robię, by jeździć tam, gdzie autobus nie dociera). Jakimś cudownym sposobem w jego posiadaniu znalazła się piłka tenisowa, dotąd przeznaczona tylko na spacery w związku z czym jest w mniemaniu Larego towarem bardzo atrakcyjnym. Jest tak zachwycony możliwością zabawy ową piłką w domu, że nie mam serca mu jej odebrać. Od wczoraj cały czas ją memła, rzuca sobie, każe rzucać ją mi, śpi z nią.

Dzisiaj jednak nie powinnam mieć na to czasu by móc się dalej uczyć, niestety rzeczywistość jest inna. Nie mam czasu się uczyć bo pies co chwilę wymyśla nowe zabawy z wykorzystaniem piłki i mnie.
Jego dzisiejszym hitem jest rozpraszanie mojej uwagi w następujący sposób – Wrzuca piłkę pod biurko by następnie wciskając pod nie pysk i łapy wydobyć ją z powrotem, robi to specjalnie przez co cała sytuacja wygląda zabawnie. Przy okazji mnie szturcha, drapie, przesuwa razem z krzesłem obrotowym. Bywa też tak, że piłka wpadnie na tyle daleko lub się gdzieś zablokuje, że sam sobie nie poradzi. I wtedy muszę wkroczyć ja.
Ostatecznie zamiast zajmować się tym co ważne co chwilę na klęczkach sięgam po piłkę, nadal nie mam serca mu jej zabrać.

Mam nadzieję że szybko zaśnie.

Ps. na facebooku lubi mojego bloga już ponad 30 osób! Bardzo dziękuję i proszę o więcej ;)

O autorce

Fauka
Uwielbiam psy, fotografię i grafikę komputerową... i wspominałam że uwielbiam psy? Mogę o nich mówić i pisać godzinami, i robię to tutaj. Jeżeli chcesz mnie odnaleźć to szukaj w parkach, moim znakiem charakterystycznym jest tłusty labrador i kieszenie wypchane śmierdzącymi smakołykami.

4 komentarze :

 1. Trzymam kciuki,wszystko pójdzie dobrze..tylko żebyś sie nie stresowała mocno ! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. powodzenia na egzaminie :)
  prawko to przydatna rzecz na spacery z psem .. a Fado uwielbia jeździć samochodem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. no komunikacja miejska zima to niezbyt fajna sprawa :) a cieple to już zupełnie co innego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Zwierzogrodu! Wyróżniamy się indywidualny podejściem do klienta, konkurencyjną ceną i miłością do futrzaków :) Zwierzogród - internetowy sklep zoologiczny

  OdpowiedzUsuń

Template by Clairvo Yance
Copyright © 2012 Zdaniem psa and Blogger Themes .